Alarmy do bloku? Alarm najskuteczniejsza obrona.

Czy warto montować alarm do bloku? Jeżeli tak to jak system alarmowy wybrać do mieszkania w bloku?

Bezpieczeństwo mieszkania w bloku wydaje się na pierwszy rzut oka na wysokim poziomie, głównie ze względu na ścisk mieszkań i sąsiadów oraz to że bloki wielorodzinne zazwyczaj mają ograniczoną ilość możliwości włamania do naszego mieszkania, dodatkowym plusem jest to że osiedla w większości przypadków posiadają już monitoring. Rzeczywistość jest jednak nieco inna i to nic bardziej mylnego, statystyki pokazują że aż do 30% wszystkich włamań dotyczy właśnie mieszkań w blokach. Fakt bliskości sąsiadów i gstości zamieszkania wielu sąsiadów, nie gwarantuje nam w ogóle żadnego bezpieczeństwa. Wielu ludzi zwyczajnie nie chce mieszać się do nie swoich spraw, boją się reagować na zdarzenia z uwagi na własne bezpieczeństwo.

Mieszkanie w bloku czy innych skupiskach ludzi, nie zawsze gwarantuje większe bezpieczeństwo – często właśnie w takich skupiskach ludzi złodzieje potrafią działać totalnie niezauważenie, wykorzystując nieznajomość sąsiadów nas otaczających i anonimowość większych osiedli, liczne wejścia oraz wyjścia i nieuwagę sąsiadów. Warto jest jednak pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu, takich nieruchmości i zamontować lepsze drzwi antywłamaniowe, a co z oknami? Niestety, nie ma na to rady a okna wandaloodporne to ogromny wydatek. Możemy za to zamontować alarm czy monitoring wewnątrz domu, aby jeszcze bardziej zabezpieczyć nasz dom i zminimalizować ryzyko włamania do naszej świątyni.

Dobry przemysłowy alarm może skutecznie odstraszyć i pomoże chronić nasze mieszkanie podczas naszej nieobecności. Alarm musi być odpowiednio dobrany do naszego domu i naszych wymagań, w zależności od ilości okien i pomieszczeń musimy taże dopasować odpowiednią płytę główną. System alarmowy ma bardzo proste zadanie, wykrywać potencjalne zagrożenia wszelkiej maści, takie jak zalatnia, ogień, dym, gaz, woda czy włamanie.

Jakie zagrożenia czekają na nas w bloku? Czego możemy się spodziewać po złych ludziach?

Mieszkanie w bloku, podobnie jak domy jednorodzinne jest narażone na różne ryzyka, jednak w budynkach wielorodzinnych mogą wystąpić nieco inne problemy. Przy wyborze alarmu do mieszkania warto zrozumieć, jakie niebezpieczeństwa są najbardziej pooularne. Włamania i kradzieże to standard… Włamania i zalania są jednym z najczęstszych zagrożeń jakie na nas czatują, szczególnie w blokach i dużych skupiskach ludzi, gdzie na małej przestrzeni mieszkalnej znajduje się wiele mieszkań i rodzin. Złodzieje często wybierają takie miejsca ze względu na totalną anonimowość. Dobry alarm przemysłowy z czujkami ruchu PIR+MW, kontaktronami otwarcia drzwi i okien oraz głośnym sygnalizatorem może skutecznie odstraszyć włamywaczy, a w razie włamania głośno i skutecznie zaalarmować mieszkańców i odpowiednie służby bezpieczeństwa.

Napady, raczej nie w bloku ale jak życie pokazuje jednak są!

Napady w mieszkaniach to rzadkość, choć rzadziej spotykane ale się zdarzają! Szczególnie narażone na napady są osoby starsze, które mogą stać się ofiarami takiej kradzieży z napadam… Popularne są też metody “na wnuczka” ale przed tym zdarzeniem nie ochroni nas nic. Przemysłowy system alarmowy z zaprogramowaną funkcją napadu, np za pomocy pilota lub przycisku napadowego, pozwala i ułatwia nam szybko poinformować o niebezpieczeństwie i zorganizować pomoc.

Zalania, nikt chyba nie lubi remontów?

Zalania to kolejny i najczestrzy problem, z tym problemem borykają się chyba wszyscy mieszkańcy bloków. Wystarczy mała usterka w instalacji, lub nieroztropny sąsiada aby doszło do poważnego zalania mieszkania lub co gorsza wszystkich mieszkań do partetu… A szkód co nie miara. System alarmowy wyposażony w przyziemny czujniki zalania, pozwala nam na szybkie wykrycie takiego zalania wodą przez sąsiada, to uchroni nasz przynajmniej częściowo przed zupełnym zalaniem.

Pożary w blokach? zdarzają się a są najniebezpieczniejszym zjawiskiem.

Pożar to jedno z najgroźniejszych zagrożeń w blokach mieszkalnych. Pożar powstaje zazwyczaj przez, zwarcia instalacji elektrycznej, wycieki gazu czy przypadkowe zaprószenie ognia. Mogą one prowadzić do poważnych konsekwencji i nie tylko prawnych ale także i strat. Warto rozważyć montaż alarmu z czujnikiem dymu oraz czujnikiem temperatury, dostępne są także na rynku czujniki gazu, tlenku i innych. Detektory też szybko wykryją niebezpieczeństwo i da możliwość natychmiastowej reakcji służb specjalnych.

Jak dobrać odpowiedni system alarmowy do zabezpieczenia naszego mieszkania?

Przy wyborze odpowiedniego alarmu warto zastanowić się jakie zagrożenia są najbardziej prawdopodobne. Na tej podstawie można dobrać odpowiednie detektowy, detektory ruchu, dymu, zalania, ognia itd. Wazną rolę odgrywają także funkcje dodatkowe systemu alarmowego, ważną funkcją jest możliwość zdalnego sterowania alarmem czy połączenia z agencją ochrony lub nami samymi.

Zestaw alarmowy? Gotowiec z internetu, co powinno się w nim znaleźć? Kompletny i gotowy do pracy system alarmowy do naszego mieszkania składa się z kilku ważnych elementów:

Płyta główna alarmowa — serce alarmu,

Manipulator, klawiatura — do obsługi alarmu,

Czujki pir+mw — inaczej zwane detektory ruchu,

Sygnalizator dzwiękowy — sygnalizuje dzwiękiem włamanie lub inne zagrożenia,

Moduł GSM/LTE — służy do powiadomień na wpisane numery telefonów,

 

Jaki alarm Suwałki wybrać? są różne… Alarm bezprzewodowy czy może przewodowy?

Cięzka decyzja, oczywiście każdy chce bezprzewodowy bo nie potrzeba okablowania ale czy to na pewno działa tak ja byśmy tego oczekiwali? Alarm bezprzewodowy, jak nazwa wskazuje łączy całość bezprzewodowo bez potrzeby instalowania okablowania. To znacznie ułatwia montaż alarmu, szczególnie w blokach gdzie nie ma zabardzo gdzie schować kabli. Jakie minusy ma taki alarm bezprzewodowy? Często po montażu okazuje się że wielka płyta skutecznie blokuje nam sygnałz czujek, co często wpływa na zablokowanie sygnału i wyzwolenie fałszywego alarmu.

Alarm przewodowy, to skutecznie, trwałe i pewne rozwiązanie, bardziej niezawodny pod względem stabilności połączenia z czujkami i innymi detektorami, montaż alarmu przewodowego może wymagać większych prac budownalnych. W blokach mieszkalnych Klienci często wybierają alarmy Suwałki bezprzewodowe, ponieważ ich montaż nie wymaga kucia ścian ani montażu okablowania w ścianach.